Samochody na prąd

W tym miejscu publikujemy posty na tematy, które nie pozostają w związku z kategoriami głównymi.
Gigancik
Posty: 38
Rejestracja: 26 maja 2018, 10:02

Samochody na prąd

Post autor: Gigancik »

Jeździcie może elektrycznymi samochodami? Myslicie ze to się w ogóle opłaca? Z ładowaniem chyba caly czas jest klopot?
melomanka2
Posty: 1121
Rejestracja: 18 wrz 2017, 19:00

Re: Samochody na prąd

Post autor: melomanka2 »

Samochody na prąd to jeszcze nic, słyszeliście o tak zwanych samochodach autonomicznych, czyli samosterujących? Jeśli jeszcze nie, to możecie sobie o nich poczytać na stronie internetowej https://dariuszstasik.com/pojazdy-autonomiczne/. Na mnie zrobiły one spore wrażenie, zastanawiam się, jak dużo takich aut będzie za kilkanaście lat jeździło po drogach :)
danielkabonk
Posty: 267
Rejestracja: 04 lut 2018, 22:14

Re: Samochody na prąd

Post autor: danielkabonk »

Ja jednak zostanę przy tych standardowych, takich na beznzynkę :) bo kupiłam w Czestochowie w salonie Klimczak mazdę i mi się świetnie sprawuje, lekko się jeździ, dobrą moc ma. A oferta tez była korzystna. No i co wazne nie pali dużo
Blue
Posty: 76
Rejestracja: 03 lis 2017, 23:57

Re: Samochody na prąd

Post autor: Blue »

melomanka2 nie no to jednak cos.... zobacz co sié dzieje w statystykach i najnowszych technologiach jesli chodzi o moto. W Polsce co prawda dopiero raczkujemy z elektrykami ale za 3 czy 4 lata zobaczysz roznice. W Europie na trasach przewazaja w tej chwili wlasnie elektryki. U nas tez greenway stawia coraz wiecej stacji do ladowania - bo jest popyt na elektryki i na CZYSTE POWIETRZE
audioslave
Posty: 109
Rejestracja: 19 lis 2018, 20:57

Re: Samochody na prąd

Post autor: audioslave »

Blue pisze:
> melomanka2 nie no to jednak cos.... zobacz co sié dzieje w statystykach i
> najnowszych technologiach jesli chodzi o moto. W Polsce co prawda dopiero
> raczkujemy z elektrykami ale za 3 czy 4 lata zobaczysz roznice. W Europie
> na trasach przewazaja w tej chwili wlasnie elektryki. U nas tez greenway
> stawia coraz wiecej stacji do ladowania - bo jest popyt na elektryki i na
> CZYSTE POWIETRZE



Cóż 3 czy 4 lata to bardzo optymistyczna opcja. W moim odczuciu nie ma najmniejszych szans na jej realizację. Oczywiście mówię tutaj o Polsce. Norwegia w tym czasie planuje przejść tylko i wyłącznie na elektryki. Jak u nas coś się zmieni, to chętnie kupię kilka takich aut do swojej firmy. Jak na razie postawiliśmy jednak na standardowe samochody i po wielu dyskusjach na leasing. Dostaliśmy najlepszą ofertę od Flotex https://www.flotex.pl/ i z niej skorzystamy. Myślę jeszcze o kartach paliwowych, bo zawsze to dodatkowe oszczędności. Wracając do czystego powietrza. Zanieczyszczenia z samochodów to tylko 3%, największe jest z węgla.
blacksoul
Posty: 28
Rejestracja: 06 lip 2018, 22:19

Re: Samochody na prąd

Post autor: blacksoul »

Samochodu elektrycznego bym na daną chwilę nie kupił, bo sieć stacji ładowania jest za mało rozwinięta. Kupiłem natomiast rav4 hybrid z oszczędnym i cichym silnikiem. Nie dość, że napęd eko, to jeszcze jazda ekonomiczna i wygodna
ODPOWIEDZ