Metody inwestycji - na którą postawić?

W tym miejscu publikujemy posty na tematy, które nie pozostają w związku z kategoriami głównymi.
pelonsk
Posty: 186
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:42

Metody inwestycji - na którą postawić?

Post autor: pelonsk »

Mam odłożonych trochę oszczędności i chciałbym, aby zaczęły one same z siebie zarabiać. Zatrzymałem się jednak już na samym wyborze inwestycji, ponieważ kuszą mnie tutaj pożyczki społecznościowe oraz trochę bardziej tradycyjne i oklepane złoto/srebro. Co w obecnych czasach jest rozważniejszym posunięciem oraz dlaczego?
hanse
Posty: 440
Rejestracja: 12 cze 2018, 17:35

Re: Metody inwestycji - na którą postawić?

Post autor: hanse »

Złoto jest całkiem stabilne i jego cena rośnie z roku na rok, jednak w stosunkowo niskim tempie, więc jest to inwestycja długoterminowa. Jeśli zależy Ci na szybszym zwracaniu się pieniędzy, to pożyczki będą jak najbardziej prawidłowym wyborem, ponieważ co miesiąc masz zwracaną ratę z odsetkami.
pelonsk
Posty: 186
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:42

Re: Metody inwestycji - na którą postawić?

Post autor: pelonsk »

Trzeba mieć do tego duży wkład, czy raczej wystarczy coś w granicach kilkudziesięciu tysięcy? Na początek wolałbym też zainwestować jak najmniejszą sumę, aby zobaczyć jak to działa i czy w ogóle się zwraca.
kleksi
Posty: 222
Rejestracja: 11 wrz 2018, 22:31

Re: Metody inwestycji - na którą postawić?

Post autor: kleksi »

Ja też w to inwestowałem i na początku zaczynałem właśnie od małych stawek, aż w końcu przerzuciłem się na trochę większe sumy i robię tak aż do teraz. Wkładu nie musisz mieć wielkiego, ale licz się z tym, że czym mniejszy wkład, tym mniejszy zysk, jest to chyba oczywiste.
pelonsk
Posty: 186
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:42

Re: Metody inwestycji - na którą postawić?

Post autor: pelonsk »

A z jakich portali korzystacie, podczas tego typu inwestycji? Trochę szukałem w internecie i jest ich kilka, tylko nie mam pojęcia, który oferuje najbardziej atrakcyjne warunki.
hanse
Posty: 440
Rejestracja: 12 cze 2018, 17:35

Re: Metody inwestycji - na którą postawić?

Post autor: hanse »

W każdej inwestycji trzeba zwracać na bezpieczeństwo, dlatego ja udzielając pożyczek społecznościowych korzystam z portalu https://www.aureus.info.pl/inne/platfor ... estorow,19, gdzie całość trwa jedynie kilka minut, więc mogę inwestować pieniądze w elastyczny sposób i nie martwię się o brak czasu na ich przeprowadzanie.
Bogusław

Re: Metody inwestycji - na którą postawić?

Post autor: Bogusław »

W kwarantannie postanowiłem zająć się zakładami sportowymi, od czego zacząć? Jakieś wskazówki?
Ołek

Re: Metody inwestycji - na którą postawić?

Post autor: Ołek »

Część na pewno warto lokować w metale szlachetne, tak z 20-30% ja staram się mieć jeśli chodzi o oszczędności. Głównie to oczywiście złote monety i kupuję je raz na jakiś czas w mennicy skarbowej jak się większa wolna suma uzbiera. Ogólnie możecie sprawdzić na ich stronie https://www.mennicaskarbowa.pl/ zamówić online, czy odwiedzić stacjonarnie. Przy takiej inflacji na pewno pozwoli skutecznie zabezpieczyć się przed utratą wartości oszczędności :)
ODPOWIEDZ