sprzedaż mieszkania

Mieszkania, domy, działki, oferty, cena, opinie
konradyn98
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2023, 4:54

sprzedaż mieszkania

Post autor: konradyn98 »

Witam. Macie jakieś wskazówki dotyczące sprzedaży mieszkania? Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Mieszkanie, które chcę sprzedać, jest własnością mojej rodziny od ponad 20 lat. Jest to mieszkanie w centrum miasta, więc wiem, że jest wyjątkowo atrakcyjne dla potencjalnych kupców. Chciałbym jednak wiedzieć, jakie są moje obowiązki podatkowe w związku z tą transakcją. Czy muszę zapłacić podatek od sprzedaży mieszkania? Jakie są inne koszty związane z transakcją?
Bardzo bym prosił o wszelkie porady i wskazówki, jakie możecie mi udzielić. Dziękuję za wszelką pomoc!
PaniAnia
Posty: 312
Rejestracja: 17 sty 2018, 19:38

Re: sprzedaż mieszkania

Post autor: PaniAnia »

Koniecznie zwróćcie uwagę na ofertę dewelopera http://orion.lublin.pl/ jeżeli szukacie dla siebie nowych mieszkań w dogodnej lokalizacji. Poza tym, Lublin jest naprawdę świetnym miejscem do mieszkania.
Adam88

Re: sprzedaż mieszkania

Post autor: Adam88 »

Ze sprzedażą mieszkania zwykle wiąże się wiele formalności. Nie radzę zajmować się tym samodzielnie. Moim zdaniem najlepiej oddać sprawę pośrednikowi. Ja zleciłem sprzedaż swojego domu Evertis. To, co moim zdaniem zachęca do współpracy z tym biurem to przygotowanie całego procesu od A do Z, łącznie z wyceną przygotowaną pod czujnym okiem rzeczoznawcy majątkowego. Błyskawicznie pozbyłem się problemu ;)
Agusia

Re: sprzedaż mieszkania

Post autor: Agusia »

Warto pamiętać, że potencjalni klienci kupcy często zwracają uwagę na certyfikat energetyczny mieszkania. To ważne, ponieważ pozwala to ocenić efektywność energetyczną nieruchomości oraz może wpłynąć na jej atrakcyjność i wartość rynkową.

Jeśli nie posiadasz takiego certyfikatu, warto go uzyskać, ponieważ znacznie zwiększa to szanse na sprzedaż mieszkania. Jeśli potrzebujesz pomocy w jego uzyskaniu, firma KlasaBudynku (https://klasabudynku.pl/) może szybko i łatwo przygotować taki dokument.
ODPOWIEDZ