Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Wszystko o składkach ZUS, po co, dlaczego, jak i kiedy nie płacić.
ewelina87
Posty: 338
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:17

Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: ewelina87 »

Jak wy to widzicie?
Jaka opcja korzystania z opieki medycznej jest lepsza?
Tutaj https://www.gyncentrum.pl/ widziałam namiar na jedną placówkę, gdzie szybko można się dostać prywatnie.
Myślicie, że mimo to warto szukać gabinetów z umową na NFZ?
Chce wam się czekać tyle czasu na swoją kolej?
Jak wyglądają wasze doświadczenia z tym związane?
iłka

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: iłka »

To wszystko zależy na jakich lekarzy się trafia, to przede wszystkim. Może być bardzo dobry ginekolog na NFZ, a nie do końca możemy być zadowolone z podejścia ginekologa w gabinecie prywatnym. Nie ma jednej słusznej recepty. Chociaż generalnie prywatnie można się szybciej dostać.
sonia1
Posty: 204
Rejestracja: 10 paź 2018, 13:51

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: sonia1 »

A to się zgadzam, przede wszystkim ważny jest lekarz, jego podejście. Ja do tego samego chodzę już od kilku lat i nie zamierzam zmieniać. Mogę zawsze zapytać, jak mam jakiś problem. Też dobrał mi antykoncepcję odpowiednio i belara u mnie się sprawdza już ponad rok. To też taki lekarz, który nie tylko wypisuje recepty, ale pilnuje badań jakie kobieta powinna wykonywać. Za to go bardzo cenię.
fosterka
Posty: 357
Rejestracja: 01 lut 2017, 10:19

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: fosterka »

Ja się też przymierzam do antykoncepcji ale wcześniej muszę zrobić badania, tu https://antykoncepcjanamiare.pl/kalenda ... wykonywac/ widziałam nawet listę takich najbardziej niezbędnych badań które każda kobieta powinna robić profilaktycznie
nanu66
Posty: 162
Rejestracja: 27 maja 2020, 9:12

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: nanu66 »

Bez wątpienia, bardzo dobrym rozwiązaniem w kwestiach dopasowania ginekologa jest postawienie na specjalistę który zna temat i umie się przygotować na przeróżne działania. Jeśli wypadanie pochwy jest problemem, który dotyczy Ciebie nie ma na co czekać - zajrzyj na stronę http://maciejzalewski.pl/artykul/wypada ... y-leczenie przeczytaj wszystkie informacje i znajdź jak najlepsze rozwiązania i pomoc.
świst

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: świst »

Powiem Wam szczerze, że ja to od dawien dawna leczę się tylko prywatnie. Zwłaszcza jeśli chodzi o ginekologa. Po pierwsze - szkoda mi tracić czasu na czekanie w kolejce na NFZ, po drugie w klinikach prywatnych pacjent jest traktowany zupełnie inaczej. Może to moje wrażenie ale zresztą mam sprawdzonego prywatnego ginekologa - chodzę w Warszawie do dr Bubak-Dawidziuk, która przyjmuje w Gabinety Lekarskie ŁUCKA. Nie będę zmieniać, bo mam pełne zaufanie do Pani Doktor i ją gorąco polecam. Po co mi więc zmieniać na NFZ?
yusta
Posty: 46
Rejestracja: 08 cze 2020, 16:41

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: yusta »

Macie rację, mi lekarz prywatnie przy wyborze antykoncepcji poświęcił sporo czasu, zlecił odpowiednie badania zanim wypisał receptę na vines. Mogłam zapytać o co chciałam i bardzo cierpliwie odpowiadał na moje pytania a wcześniej przedyskutowaliśmy wspólnie wszelkie możliwe metody
truda
Posty: 96
Rejestracja: 27 kwie 2017, 9:57

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: truda »

nanu66 pisze:
> Bez wątpienia, bardzo dobrym rozwiązaniem w kwestiach dopasowania ginekologa jest postawienie na specjalistę który zna temat i umie się przygotować na przeróżne działania.

To prawda, ja najlepszych specjalistów znalazłam dopiero w szpitalu Medicover. A szukałam długo kogoś kto zrozumie mój problem i będzie potrafił mnie leczyć
gąszcz

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: gąszcz »

Szczerze, to ja polecam leczenie tylko prywatne. Nie dość, że terminy szybsze, to i mam poczucie, że lepiej się ze mną obchodzą. W Warszawie mam sprawdzoną klinikę ginekologiczną - nazywa się BABKA MEDICA i tu bardzo polecam dr Sylwię Dąbkowską. Mam do niej pełne zaufanie, nie raz pomogła mi się uporać ze sprawami kobiecymi typu infekcje. Nie mam zamiaru zmieniać na żadnego innego lekarza!
jaskółka

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: jaskółka »

Tak jak piszą poprzedniczki, i ja chodzę do ginekologa prywatnie. Tych klinik, o których mówicie nie znam. Ja w Warszawie leczę się u dr Jaroszewskiej z Przychodni Renort - Słuchając Ciała. Mam do Pani Doktor pełne zaufanie, pomogła mi w wielu intymnych kwestiach, w razie czego zalecała dalszą diagnostykę. Lekarz z powołania.
kąsek

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: kąsek »

gąszcz pisze:
> Szczerze, to ja polecam leczenie tylko prywatne. Nie dość, że terminy
> szybsze, to i mam poczucie, że lepiej się ze mną obchodzą. W Warszawie mam
> sprawdzoną klinikę ginekologiczną - nazywa się BABKA MEDICA i tu bardzo
> polecam dr Sylwię Dąbkowską. Mam do niej pełne zaufanie, nie raz pomogła mi
> się uporać ze sprawami kobiecymi typu infekcje. Nie mam zamiaru zmieniać na
> żadnego innego lekarza!

@Gąszcz ja też jestem pacjentką https://babkamedica.pl/ tylko chodzę do dr Górskiego. Bardzo doceniam jego wiedzę, zaangażowanie i też Pan Doktor jest wyjątkowo delikatny. Badania, kontrole czy inne problemy intymne zawsze sprawnie i fachowo opanuje. 100% polecam!
koteł

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: koteł »

ewelina87 pisze:
> Jak wy to widzicie?
> Jaka opcja korzystania z opieki medycznej jest lepsza?
> Tutaj https://www.gyncentrum.pl/ widziałam namiar na jedną placówkę, gdzie
> szybko można się dostać prywatnie.
> Myślicie, że mimo to warto szukać gabinetów z umową na NFZ?
> Chce wam się czekać tyle czasu na swoją kolej?
> Jak wyglądają wasze doświadczenia z tym związane?

Ja od zawsze chodzę do ginekologa prywatnie i nie mam zamiaru tego zmieniać:)
rosół

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: rosół »

Mam swojego sprawdzonego ginekologa w przychodni https://multimed.pl/ ,a też zawsze chodzę tu na badania profilaktyczne – raz do roku usg ginekologiczne + badanie usg piersi. Taki pełen pakiet dla kobiet. Dla mnie profilaktyka jest najważniejsza, nie żałuję gotówki na badania. Wam też polecam.
Nikkalina

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: Nikkalina »

Prywatnie zdecydowanie łatwiej jest się zapisać niż na narodowy fundusz zdrowia ;) Faktem jest, ze do ginekologa nie wymaga się skierowania na wizytę, ale terminy mogą być odległe - szczególnie jeśli nie jesteśmy w ciaży i chcemy zapisać sie na wizytę kontrolnie. Większy wybór ginekologów jest prywatnie, a wizyta często jest szybsza oraz w dogodniejszych dla nas godzinach.

Jeśli szukałybyście ginekologa z Rzeszowa, dają namiar na panią doktor ginekolog: www.ginekolog-rzeszow.pl Pani doktor przyjmuje prywatnie ale i w ramach nfz.

ksylitol producent
huragan

Re: Ginekolog - prywatnie czy na NFZ?

Post autor: huragan »

Moim zdaniem ginekolog tylko prywatnie. Ja od lat chodzę do dr Barbary Blicharczyk i sobie chwalę. Mimo że chodzę prywatnie, to opłaty za wizyty są naprawdę atrakcyjne. Czuję się zaopiekowana i mam pewność, że bada mnie prawdziwa specjalistka :)
ODPOWIEDZ