Wygląd a praca

Oferty pracy, szukam pracy
Kama
Posty: 155
Rejestracja: 23 mar 2016, 17:20

Wygląd a praca

Post autor: Kama »

Czy faktycznie jest tak, że osoby atrakcyjniejsze mają większe szanse podczas rekrutacji, czy to w ogóle nie ma znaczenia, a liczą się faktycznie wyłącznie kompetencje?
Legri
Posty: 202
Rejestracja: 21 mar 2016, 14:11

Re: Wygląd a praca

Post autor: Legri »

Przyznam, że mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o odpowiedź na Twoje pytanie.
Z jednej strony wiem, że kompetencje przede wszystkim, pojawia się jednak ale...
Są bowiem stanowiska, gdzie na przykład ważne jest to, jak prezentuje się pracownik.

Nie chodzi o to, czy jest atrakcyjny fizycznie, ale o to, czy przywiązuje wagę do takich rzeczy,
jak choćby białe zęby: https://www.borczyk.pl/gabinet-stomatol ... ybielanie/ ,
bo na stanowisku jest ważne, żeby akurat ten pierwszy kontakt był na tip-top. A o to można zadbać!

Zatem, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie, bo wszystko zależy od okoliczności i stanowiska.
melomanka2
Posty: 1121
Rejestracja: 18 wrz 2017, 19:00

Re: Wygląd a praca

Post autor: melomanka2 »

Oczywiście wygląd w niektórych pracach rzeczywiście jest ważny. Na przykład współpracując z firmą AVON i sprzedając ich kosmetyki, warto być zadbanym i mieć zawsze ładny makijaż oraz manicure. Na stronie https://avonlider.pl/ możecie sobie co nieco poczytać, na czym polega współpraca z tą firmą kosmetyczną, polecam :)
evelajna
Posty: 235
Rejestracja: 19 gru 2017, 9:01

Re: Wygląd a praca

Post autor: evelajna »

ja akurat na co dzień pracuje w klintem więc ten wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie. Jesli chodzi o codzienny makijaż to staram się by był subtelny i z kosmetyków używam w zasadzie tylko podkładu i tuszu do rzęs. Ale też jakieś pół roku temu zrobiłam sobie makijaż permanentny brwi ( w salonie Jest Pięknie, u pani Dominiki ) i teraz twarz mimo braku tony kosmetyków wygląda zawsze świeżo, wyraziście a przy tym naturalnie.
anika
Posty: 204
Rejestracja: 05 kwie 2017, 20:49

Re: Wygląd a praca

Post autor: anika »

evelajna to witaj w klubie :) ja też robiłam sobie brwi i kreski w tym samym salonie u Dominiki. Najlepsza linergistka w mieście. Ma wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim pasje do swojej pracy. Efekty zabiegów są naturalne a przy tym wyraziste.
ODPOWIEDZ