Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

W tym miejscu publikujemy posty na tematy, które nie pozostają w związku z kategoriami głównymi.
bagietka
Posty: 16
Rejestracja: 23 gru 2019, 18:32

Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: bagietka »

Siemanko, pewnie zauważyliście, że Polscy twórcy filmowi lubią w sposób satyryczny ukazywac rózne grupy lub stany społeczne. Mamy wiele filmów o policjantach, ksiedzach, lekarzach itd. Co znacie ciekawego z tego gatunku?
Marchewkowa
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2019, 20:15

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: Marchewkowa »

Ja lubie z tego gatunku filmy o nastolatkach. Wzieło mi się to z oglądania typowych romansideł dla nastolatków;). Ale takie poważniejsze też są super np. ,, Zabiłem moją matke" lub ,, sala samobójców" .
zuzanka18
Posty: 15
Rejestracja: 26 gru 2019, 0:12

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: zuzanka18 »

[quote=Marchewkowa]
Ja lubie z tego gatunku filmy o nastolatkach. Wzieło mi się to z oglądania typowych romansideł dla nastolatków;). Ale takie poważniejsze też są super np. ,, Zabiłem moją matke" lub ,, sala samobójców" .
[/quote]

To jak lubisz tego typu filmy to w marcu wychodzi ,, W lesie dziś nie zaśnie nikt" ;). Warto zerknąc bo szykuje się Polski slasher:D. Też o nastolatkach jest.
bagietka
Posty: 16
Rejestracja: 23 gru 2019, 18:32

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: bagietka »

O kurczę, słyszałam o tym filmie :D. Teraz troszeczkę o nim poczytałam i ciekawie się zapowiada. Ciekawe jak ukażą ten problem uzależnienia od technologii nastolatków.
zuzanka18
Posty: 15
Rejestracja: 26 gru 2019, 0:12

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: zuzanka18 »

Wiesz, ciężko powiedziec bo to jednak horror ma byc. Ale Polscy twórcy filmowi lubią ukazywac grupy w satyryczny sposób, w krzywym zwierciadle, wiec nie zdziwiłabym się gdyby w tym filmie też tak było. Może nawet jakiś morał będzie?
bagietka
Posty: 16
Rejestracja: 23 gru 2019, 18:32

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: bagietka »

A może zagrożenie w horrorze będzie związane z tą technologią również? Może byc to ciekawy sposób na pokazanie takiej walki z uzależnieniem od technologii. Ciekawe jak sobie z tym poradzą. Może to jakoś wyśmiane będzie.

hp deskjet f4180 tusz czarny
zuzanka18
Posty: 15
Rejestracja: 26 gru 2019, 0:12

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: zuzanka18 »

Kurczę, bo generalnie teraz ciężko mi powiedziec co się po tym spodziewac. Zobaczyłam te teasery i przyznam, że po pierwsze zaciekawił mnie klimat tego, ale ciekawi mnie źródło zagrożenia. Tam jakiś potwór jest chyba (?) w drugim teaserze widac. Ciekawe co to będzie. A może cały ten film będzie taką satyrą na amerykańskie kino slahserowe? Tak tez może byc. Chociaż z drugiej strony przynajmniej według mnie zapowiada się mroczniej i poważniej.
bagietka
Posty: 16
Rejestracja: 23 gru 2019, 18:32

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: bagietka »

Nie wydaje mi się jakby to miało byc kierowane w gatunek filmowy. To byłaby niespodzianka bo jednak wszystkie materiały promocyjne wskazują, że to jednak będzie poważny film. Taki plot twist to jednak chyba zbyt dużym zaskoczeniem byłby ;P
krassavka
Posty: 123
Rejestracja: 04 lis 2019, 11:07

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: krassavka »

Wilk ostatnio całkiem interesujący oglądałam niezależny
zuzanka18
Posty: 15
Rejestracja: 26 gru 2019, 0:12

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: zuzanka18 »

bagietka pisze:
> Nie wydaje mi się jakby to miało byc kierowane w gatunek filmowy. To byłaby
> niespodzianka bo jednak wszystkie materiały promocyjne wskazują, że to
> jednak będzie poważny film. Taki plot twist to jednak chyba zbyt dużym
> zaskoczeniem byłby ;P


Swoją drogą widziałaś plakat? Według mnie wyglądą mega fajnie bo jest stylizowany ( przynajmniej takie mam odczucie) jak te wszystkie plakaty większych produkcji. Fajny zabieg moim zdaniem, troche mi się ze star warsami kojarzy ;P
PaniAnia
Posty: 311
Rejestracja: 17 sty 2018, 19:38

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: PaniAnia »

My głównie ze względu na dzieci w rodzinie, wybieramy filmy rodzinne, bajki itd. Ostatnio oglądaliśmy online Króla Lwa na stronie https://dobre-filmy.pl/cale-filmy/krol-lew-2019-online/ i polecam wszystkim. Piękna historia.
bagietka
Posty: 16
Rejestracja: 23 gru 2019, 18:32

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: bagietka »

zuzanka18 pisze:
> bagietka pisze:
> > Nie wydaje mi się jakby to miało byc kierowane w gatunek filmowy. To byłaby
> > niespodzianka bo jednak wszystkie materiały promocyjne wskazują, że to
> > jednak będzie poważny film. Taki plot twist to jednak chyba zbyt dużym
> > zaskoczeniem byłby ;P
>
>
> Swoją drogą widziałaś plakat? Według mnie wyglądą mega fajnie bo jest stylizowany (
> przynajmniej takie mam odczucie) jak te wszystkie plakaty większych produkcji. Fajny
> zabieg moim zdaniem, troche mi się ze star warsami kojarzy ;P


No jak dla mnie to ten plakat ładnie wygląda. Widac, że profesjonalnie. Też w sumie mi się skojarzyło z amerykańskimi filmami, ale to dobrze, taki styl i warto korzystać.
Marchewkowa
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2019, 20:15

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: Marchewkowa »

Fajnie, że wybrali taki styl. To film, który nawiązuje do klasyków jak piątek 13. Ale mimo to oczekuję dobrze zarysowanego wątku uzależnienia od technologii.
duff231
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwie 2019, 13:40

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: duff231 »

Marchewkowa pisze:
> Fajnie, że wybrali taki styl. To film, który nawiązuje do klasyków jak
> piątek 13. Ale mimo to oczekuję dobrze zarysowanego wątku uzależnienia od
> technologii.


Na pewno uderzą w dzieciaków, pewnie będzie się o tym mówic w telewizji. Ja tam generalnei nie mogę doczekać się filmu :D.
zuzanka18
Posty: 15
Rejestracja: 26 gru 2019, 0:12

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: zuzanka18 »

Jest wgl jakieś info jak mniej wiecej są zarysowane postacie tam ?
duff231
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwie 2019, 13:40

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: duff231 »

Tzn. z teaserów widać, a przynajmniej tak mi się wydaje, że Julia Wieniawa grać będzie ,, przerwsze skrzypce" w tym filmie i jej postać będzie kierowała fabułą. Co do postaci pobocznych to nie wiem. Ciekawi mnie to jak będą pokazane osoby zarządzające tym obozem offline.
Wiktoriaa
Posty: 23
Rejestracja: 25 cze 2018, 19:56

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: Wiktoriaa »

W polskim kinie nie gustuję, ale za to jakiś czas temu obejrzałam ten film https://dobre-filmy.pl/cale-filmy/gavin ... 19-online/, jest świetny, każdemu polecam, kto lubi filmy familijne.
vviserion33
Posty: 515
Rejestracja: 05 maja 2019, 11:18

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: vviserion33 »

Ja się teraz zainteresowałam nową produkcją jaka ma wejść do kin, a mianowicie "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Słyszeliście o niej? Według mnie, zapowiada się naprawdę obiecująco i zabieram faceta do kina 13 marca :) Wolę się przekonać na własnej skórze, aniżeli czytać te negatywne komentarze.
wirkadaga
Posty: 70
Rejestracja: 14 lis 2019, 22:03

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: wirkadaga »

A Zenka już widzieliście? Podobał się Wam?
kleksi
Posty: 222
Rejestracja: 11 wrz 2018, 22:31

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: kleksi »

Ja Polskie filmy oglądam już od dłuższego czasu na vod https://www.ogladaj.to/ jest to jedna z moich ulubionych stron do oglądania filmów online. Każdy kto lubi oglądać powinien zajrzeć na tą stronę.
Plkaka
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2019, 15:30

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: Plkaka »

wirkadaga pisze:
> A Zenka już widzieliście? Podobał się Wam?

Ja widziałam jakiś czas temu. W kinie nie byłam, bo nie zdążyłam, ale obejrzałam sobie na VOD tvp. Spoko film, ciekawie zmontowany. Szczególnie polecam, jeśli ktoś lubi muzykę disco-polo ale nie tylko.
kleksi
Posty: 222
Rejestracja: 11 wrz 2018, 22:31

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: kleksi »

Uwielbiam oglądać polskie filmy i ciesze się, że są one za darmo dostępne na stronie https://www.ogladaj.to/ jest ona jedną z moich ulubionych, ponieważ nie trzeba na nią się logować aby coś oglądać. Filmy online, które są dostępne na tej stronie są w całości.
babulina35
Posty: 217
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:42

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: babulina35 »

Ja uwielbiam filmy fanatasy ale jeszcze bardziej lubie czytać książki, a że mój ukochany film a raczej seria igrzyska śmierci doczekała się kontynuacji to na stronie https://www.taniaksiazka.pl/ballada-pta ... 75539.html chyba zamówie szybko książkę by przeczytać jak najszybciej.
rękoczyn315

Re: Ciekawe Polskie filmy i grupach społecznych

Post autor: rękoczyn315 »

Polskie filmy to dość ciekawy temat. Ogółem wszystko co z polski może wydawać się słabe, a mimo to jest ciekawe np. ekstraklasa. Jednak jeśli chodzi o polskie filmy i seriale to możesz je obejrzeć za darmo i bez rejestracji na stronie vod https://ogladaj.to/ widnieją tam również produkcje zagraniczne więc warto sprawdzić
ODPOWIEDZ