Carsharing a podróż z dzieckiem

W tym miejscu publikujemy posty na tematy, które nie pozostają w związku z kategoriami głównymi.
konat77
Posty: 33
Rejestracja: 08 gru 2017, 15:41

Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: konat77 »

Takie trochę mniej typowe pytanie. Po Warszawie często poruszam się wynajętym autem na minuty. Car sharing robi się coraz popularniejszy i to całkiem fajne rozwiązanie. Problem leży w momencie gdy jedzie się z dzieckiem (albo po dziecko). Chodzenie po mieście z fotelikiem w ręce może być mało wygodne. W moim przypadku to chodzi o starsze dziecko - 9 lat. Z jednej strony fotelik, z drugiej dziecko, do tego torba i wyglądamy jak wielbłądy. Jak to fajnie rozwiązać?
kinia
Posty: 88
Rejestracja: 04 sie 2016, 21:54

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: kinia »

Moim zdaniem wówczas świetnie sprawdzi się alternatywne rozwiązanie do fotelika. Zazwyczaj są one małych rozmiarów i dobrze dbają o bezpieczeństwo dziecka.
Veroniuqe
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2017, 13:38

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: Veroniuqe »

A może taki pas jak Smart Kid Belt? Z tym że to dla dziecka od lat 5, więc chyba by pasowało. Tylko jeszcze jest tam ograniczenie wagi i pewnie to też byś musiał sprawdzić. Pas ma całkiem dobre opinie, nieźle wypadł w testach (są na YT) i na pewno ma homologacje na UE, Stany i chyba Kanadę.
Małgorzata
Posty: 19
Rejestracja: 12 kwie 2017, 20:27

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: Małgorzata »

Ten pas świetnie się sprawdza w użytkowaniu. Mam go dla swego syna. Jest przeznaczony dla dzieci 15-36 kg wiec będzie on rósł z naszą pociechą. Waży tylko 120 gram więc i w plecaku czy damskiej torbie zawsze znajdziesz dla niego miejsce.
Veroniuqe
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2017, 13:38

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: Veroniuqe »

[quote="Małgorzata"]Ten pas świetnie się sprawdza w użytkowaniu. Mam go dla swego syna. Jest przeznaczony dla dzieci 15-36 kg wiec będzie on rósł z naszą pociechą. Waży tylko 120 gram więc i w plecaku czy damskiej torbie zawsze znajdziesz dla niego miejsce.[/quote]
To sa własnie zalety tego rozwiązania. Lekki, niewielki rozmiar pozwala mieć go zawsze przy sobie. Nie musisz się martwić, czy akurat będzie potrzebne. W każdej chwili można z dzieckiem pojechać taksówką, wynajętym samochodem itp. A to, że można regulować rozmiar, to dodatkowa zaleta. Duża zaleta.
jacekb
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2018, 16:46

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: jacekb »

Veroniuqe pisze:
> To sa własnie zalety tego rozwiązania. Lekki, niewielki rozmiar pozwala
> mieć go zawsze przy sobie. Nie musisz się martwić, czy akurat będzie
> potrzebne. W każdej chwili można z dzieckiem pojechać taksówką, wynajętym
> samochodem itp. A to, że można regulować rozmiar, to dodatkowa zaleta. Duża
> zaleta.
Ciekawe rozwiązanie. Nie słyszałem o nim. Wygląda na bardzo mobilny system, a czasami jest taki potrzebny. Gdzie go można u nas kupić/zobaczyć?
Małgorzata
Posty: 19
Rejestracja: 12 kwie 2017, 20:27

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: Małgorzata »

Kupowałam przez internet na stronie producenta. Jest tam to urządzenie świetnie przedstawione wraz z dokładnym opisem jak go zakładać. Oprócz tego widziałam go w popularnych w całej Polsce sieciówkach. Myślę, że bez większych trudów można to urządzenie znaleźć.
madlen
Posty: 75
Rejestracja: 29 sty 2019, 22:49

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: madlen »

te pasy sa super! my wlasnie z mysla o wakacjach sie zaopatrzylismy, wygodne i bezpieczne rozwiazanie
elka4
Posty: 54
Rejestracja: 20 kwie 2017, 14:54

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: elka4 »

korzystam z pasów smartkid belt jak przemieszczamy się po mieście z dzieciakami, praktyczne rozwiązanie, uważam, ze warto je kupić choć na wszelki wypadek. Są tanie i funkcjonalne w użytkowaniu.
melomanka2
Posty: 1121
Rejestracja: 18 wrz 2017, 19:00

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: melomanka2 »

A może lepiej byłoby się zdecydować na tradycyjny wynajem auta, na przykład na cały dzień? W Warszawie działa bardzo dobra wypożyczalnia Rent Dream Car, z której ofertą i cennikiem możesz się zapoznać na stronie https://rentdreamcar.pl/cennik/. Jak widać mają tam bardzo luksusowe, godne uwagi auta, więc polecam ;)
martunia842
Posty: 321
Rejestracja: 14 lis 2017, 19:56

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: martunia842 »

Ja najbardziej zdecydowałabym się chyba na najem długoterminowy w tej wypożyczalni https://hlscars.pl/oferta/ Mają super ofertę, świetne samochody i na pewno to, czego potrzebujesz. Sprawdź sobie ich ofertę, zadecyduj, czy jest idealna dla Ciebie i korzystaj. Myślę, że warto wybrać opcję najbardziej dostosowaną do siebie.
Postzunia
Posty: 380
Rejestracja: 17 sty 2019, 19:28

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: Postzunia »

Co do podróżowania z dzieckiem to na długie trasy fotelik może być męczący dla 6-8io latka, polecam wam zainteresować się adapterem jakim jest https://smartkidbelt.com/pl/ jest to pas mocowany do pasa głównego który nie pozwala na zapiecie go przez szyję tylko w sposób bezpieczny przez obojczyk, zwiększy to kilkukrotnie komfort podróży dziecka.
elina
Posty: 219
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:57

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: elina »

Poczytajcie sobie tutaj https://blogkobiet.pl/roczne-dziecko-w- ... ganizacja/ na temat podróży z dzieckiem. Dobra organizacja, to podstawa. Jeśli wszystko dokładnie zaplanujecie, to myślę, że nie będzie żadnych niespodzianek i taka podróż przebiegnie szybko i bez żadnych problemów. W tym artykule znajdziecie wiele ciekawych i praktycznych wskazówek. które warto wykorzystać.
Kacper43

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: Kacper43 »

Smart Kid Belt to wynik 20-letniego doświadczenia w branży. Ludzie zaangażowani w jego konstrukcję nie tylko posiadają wiedzę techniczną, ale również głębokie zrozumienie potrzeb rodziców i bezpieczeństwa dzieci. To widoczne w każdym szczególe tego urządzenia, które stawia na pierwszym miejscu dobro naszych najmłodszych pasażerów.
fosterka
Posty: 357
Rejestracja: 01 lut 2017, 10:19

Re: Carsharing a podróż z dzieckiem

Post autor: fosterka »

Jeśli wybierasz się w podróż z dzieckiem i chcesz skorzystać z samochodu to chyba lepiej wybrać dobrą wypożyczalnię bo będziesz mogła też zamówić fotelik dla dziecka. A o tym jak wybrać taka dobrą wypożyczalnię przeczytasz na tej stronie https://tygodnik.pl/pl/639_artykuly-spo ... rlopu.html
ODPOWIEDZ