Druk ponaglenia do zapłaty

Wszystko o windykacji, przepisy, przypadki, jak odzyskać pieniądze, kiedy złe długi, itd.
topił

Druk ponaglenia do zapłaty

Post autor: topił »

Gdzie znajdę w sieci druk ponaglenia do zapłaty? Jak takie najlepiej dostarczyć, może być pocztą? wiem że ten klient nie zapłaci ale zanim pójdę do sądu chce mieć dowód że domagałem się swoich pieniędzy. zwłaszcza że ta kwota nie jest taka mała to ani myślę odpuszczać.
anton4
Posty: 318
Rejestracja: 29 gru 2017, 22:28

Re: Druk ponaglenia do zapłaty

Post autor: anton4 »

Wzór wezwania do zapłaty oraz procedury jego wysyłki znajdziesz na https://www.big.pl/baza-wiedzy/wezwanie-do-zaplaty . Doręczenie do rąk własnych bądź listem poleconym. Ale musisz mieć umowę z BIG-iem. Ja polecam - płacisz abonament i masz wszystko w pakiecie, albo na zasadzie pre-paid opłacasz pojedyncze usługi. Powiem tylko od siebie, że takie wezwanie do zapłaty często skutkuje spłatą należności, też miałem klienta który moim zdaniem na 100% nie zapłaci dobrowolnie. A zapłacił i to zanim zdążyłem go wpisać do Rejestru Dłużników. Dlatego windykację warto zaczynać od wezwania do zapłaty.
koteł

Re: Druk ponaglenia do zapłaty

Post autor: koteł »

topił pisze:
> Gdzie znajdę w sieci druk ponaglenia do zapłaty? Jak takie najlepiej
> dostarczyć, może być pocztą? wiem że ten klient nie zapłaci ale zanim pójdę
> do sądu chce mieć dowód że domagałem się swoich pieniędzy. zwłaszcza że ta
> kwota nie jest taka mała to ani myślę odpuszczać.

Wpisz w Google "druk ponaglenia do zapłaty" , a dostaniesz pełno wyników wyszukiwania z gotowcami. Wiele kancelarii prawnych ma to na swoich stronach.
koteł

Re: Druk ponaglenia do zapłaty

Post autor: koteł »

topił pisze:
> Gdzie znajdę w sieci druk ponaglenia do zapłaty? Jak takie najlepiej
> dostarczyć, może być pocztą? wiem że ten klient nie zapłaci ale zanim pójdę
> do sądu chce mieć dowód że domagałem się swoich pieniędzy. zwłaszcza że ta
> kwota nie jest taka mała to ani myślę odpuszczać.

Takich druków ponaglenia jest pełno w sieci - wystarczy wpisać do wyszukiwarki. Różne kancelarie prawne mają to na swoich stronach.
ODPOWIEDZ