Praca w Niemczech

Oferty pracy, szukam pracy
Rafał

Praca w Niemczech

Post autor: Rafał »

Zastanawiam się jak obecnie wygląda pozyskanie pracy w Niemczech. Czy jest to nadal opłacalny wyjazd i gdzie szukać ofert? Wiele lat temu pracowałem w Niemczech ale ze względów osobistych musiałem powrócić do kraju. Obecnie szukam pracy i jak każdy chciałbym godziwie zarabiać tak by starczało przy obecnie galopującej inflacji na opłacenie rachunków, życie i trochę przyjemności. Niestety wypadłem z rytmu i nie wiem od czego zacząć. Szukam podpowiedzi aby mieć na ten temat większą wiedzę.
Pawcio

Re: Praca w Niemczech

Post autor: Pawcio »

Pracuje w Niemczech od dłuższego czasu i chwalę sobie warunki i płacę. Płaca zależy w jakiej branży pracujesz, na jakim stanowisku oraz w jakim stopniu znasz język niemiecki. Ofert sporo na rynku, można jechać na własną rękę lub skorzystać z agencji pracy. Ja właśnie z agencją pracy wyjeżdżam gdyż oferty są zawsze potwierdzone jaki i mam wsparcie agencji podczas trwania kontraktu. Dodatkowo jest również możliwość przedłużenia kontraktu więc w jednym miejscu można długo zagrzać miejsce.
Alutka

Re: Praca w Niemczech

Post autor: Alutka »

Wyjechaliśmy z mężem do pracy na chwilę, a jesteśmy pracujemy tam już cztery lata. Warunki pracy są bardzo dobre, a pracujemy na warunkach niemiecki i korzystamy z dopłaty na mieszkanie jak i ubezpieczenia dla nas i rodziny jaką nam gwarantuje nasi pośrednik. Wyjeżdżamy również z agencją pracy Mondi Polska z Poznania. Dbają oni o nas bardzo poprzez naszego opiekuna kontraktu. Gdy wyjeżdżaliśmy nie umieliśmy języka niemieckiego teraz jesteśmy w stanie już bezproblemowo się porozumieć. Nie planujemy zmian gdyż ta współpraca nam się opłaca.
Kosiński

Re: Praca w Niemczech

Post autor: Kosiński »

Patrząc na sytuację i warunki, to praca u sąsiadów za zachodnią granicą staje się bardziej pewna i bezpieczna. Warunki zatrudnienia porównywalne a pensje dużo lepsze. Poziom życia podobny. Większość jest w podobnej cenie. No może mieszkanie jest tam droższe, ale jak jedzie się w kilka osób i wynajmuje całe to można to fajnie rozegrać. A Mondi daje nawet dodatki mieszkaniowe, wiec sporo ułatwia w tym zakresie. Osobiście mając do wyboru mieszkanie i pracę na wschodzie polski a gdzieś w centralnych Niemczech, to jednak Niemcy wygrywają. Dojazd do kraju też jakiś straszny nie jest i zawsze można to zorganizować.
Kazik

Re: Praca w Niemczech

Post autor: Kazik »

Z Mondi to praca pewna na podstawie kontraktu, a do tego bezpieczna gdyż pracownik otrzymuje ubezpieczenie dla siebie i rodziny. Wyjazd nie jest taki ciężki jak się okazało w mym przypadku. W dobie internetu i własnego auta możliwości kontaktu i przyjazdu do domu nie są skomplikowane do okiełznania. Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy, którą jak się okazało mam szansę przedłużyć na kolejny kontrakt.

.................................
.................................
.................................
Anca

Re: Praca w Niemczech

Post autor: Anca »

Nie umiem jeżyka niemieckiego i myślałem, że jest to spora przeszkoda w podjęciu pracy w Niemczech. Jak się okazał nie z Mondi. Oni mają w swej ofercie również takie oferty gdzie przyuczenie jest w języku polskim. Dodatkowo opiekun, z który mam dobry kontakt dużo pomaga. Prowadzą też środy z niemieckim gdzie można przyswoić podstawowe zwroty przydatne w pracy. I tak małymi kroczkami moje niemieckie słownictwo jest coraz większe.

.....................................................................................................................
Dąbska

Re: Praca w Niemczech

Post autor: Dąbska »

Język to nie problem. Jeżeli chodzi o samą pracę. Mondi ma takie w ofercie, gdzie język nie do końca jest wymagany. W magazynie, przy prostych pracach. Zawsze jest ktoś, kto pomoże wytłumaczy. Oczywiście w normalnym funkcjonowaniu na miejscu w Niemczech język się przyda. Będąc tam prawie rok, to powiem, że na bieżąco jest dużo lepiej się uczyć niż w kraju. Mamy większe "zanurzenie" w język, co daje nam też większą motywację. No i ciągle go słyszymy. Na pewno z językiem możemy liczyć na awans, na lepsze zarobki. Mondi też w tym moze pomóc, wiec warto się podszkolić, nawet będąc już na miejscu.
witold33

Re: Praca w Niemczech

Post autor: witold33 »

Ja się rekrutowalem jakiś czas temu do https://folimpex.com.pl/ - rekrutacja naprawdę bardzo sprawnie poszła i wszystkie formalności załatwiliśmy bardzo szybko. W ogóle szacun za podejście do kandydata i teraz już pracownika
raterek

Re: Praca w Niemczech

Post autor: raterek »

Fajną propozycję współpracy można znaleźć na https://mesoworks.com/ , oni zajmują się projektami budowlanymi właśnie w Niemczech, ale nie tylko bo też w Holandii i Belgii. Firma jest sprawdzona i oferuje liczne zlecenia, za które zawsze terminowo płaci więc o to martwić się nie trzeba. Zerknijcie sobie koniecznie
ODPOWIEDZ