Jaka brama do garażu?

Veroniuqe

Jaka brama do garażu?

Postautor: Veroniuqe » 05 cze 2018, 15:18

Na działce mamy stary budynek gospodarczy, który przekształcamy w garaż. I pewnie mąż zrobi sobie też jakiś warsztat. I tak się zastanawiamy jaki rodzaj bramy wybrać. Co będzie najlepszym, najwygodniejszym wyborem do użytkowania. No i trwałym.

jacekb

Re: Jaka brama do garażu?

Postautor: jacekb » 07 cze 2018, 14:49

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem sa bramy segmentowe. Ciepłe i bardzo praktyczne. Łatwe w użytkowaniu i mało awaryjne. Oczywiście wszystko zależy od wykonania i producenta. Warto też pomyśleć o napędzie. Może trochę podnosi cenę bramy ale dużo daje w czasie eksploatacji i po jakimś czasie na pewno stwierdzicie, że to nie jest zbędny bajer :)

konat77

Postautor: konat77 » 11 cze 2018, 12:14

Nie idź w standardowe bramy. To niewygodne rozwiązanie i zajmują dużo miejsca. Najlepsze będą właśnie segmentowe (bardzo ciepłe) lub rolowane (zajmują mało miejsca). Ja wybrałem segmentowe, bo bardziej pasował mi taki wzór do elewacji i drzwi wejściowych. I oczywiście z napędem. Mamy cały system od Hormanna, wraz z napędem do bramy wjazdowej i wszystko sterowane z jednego pilota.

Danka36

Postautor: Danka36 » 12 cze 2018, 6:10

Też mamy ten dylemat .Narazie wybraliśmy dwa rodzaje segmentową ,albo rolowaną.Zalezy nam,żeby brama miała napęd ,nie zajmowała za dużo miejsca ,no i ważna jest też dla nas termoizolacja.Mąż skłania się bardziej do segmentowej,więc pewnie wybierzemy taką

Sylwianaa

Postautor: Sylwianaa » 13 cze 2018, 14:19

A nie lepsza roletowa? Taka brama w ogole nie zajmuje miejsca. Zerknij na ofertę firmy EkoPlast http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/ ... y-roletowe . U nich można zamówić taką bramę na wymiar. Ja mam i jestem bardzo zadowolona. Plusem jest to, że jest na pilota więc nie muszę wysiadać żeby otworzyć wjazd do garażu.

kinia

Postautor: kinia » 13 cze 2018, 19:34

konat77 pisze:
> Nie idź w standardowe bramy. To niewygodne rozwiązanie i zajmują dużo
> miejsca. Najlepsze będą właśnie segmentowe (bardzo ciepłe) lub rolowane
> (zajmują mało miejsca). Ja wybrałem segmentowe, bo bardziej pasował mi taki
> wzór do elewacji i drzwi wejściowych. I oczywiście z napędem. Mamy cały
> system od Hormanna, wraz z napędem do bramy wjazdowej i wszystko sterowane
> z jednego pilota.

Taka brama z możliwością otwarcia jej równocześnie z bramą wjazdową to luksus, o którym marzę. A jak z jakością tej bramy i użytkowalnoscią w praktyce?

konat77

Postautor: konat77 » 18 cze 2018, 13:58

No wygoda otwierania takich bram z napędem jest bardzo duża. Czy to jest luksus? Pomału robi się to standard. Oczywiście są tańsze rozwiązania ale już nie tak dobre jak Hormann. Nie zawsze warto oszczędzać. Jakość trochę kosztuje ale wynagradza to długotrwałością użytkowania.

Veroniuqe

Postautor: Veroniuqe » 04 lip 2018, 21:27

Dziękuję za podpowiedzi. Czy inwetowanie w ich ciepłe bramy segmentowe jest opłacalne? Jakby nie patrzeć są droższe. Ale skoro mąż chce tam mieć jakiś warsztacik i coś tam chce dłubać zima, to jednak ciepłe pomieszczenie jest potrzebne, a zwykła brama może być po prostu za zimna, jak myślicie?

Pędzel

Postautor: Pędzel » 11 lip 2018, 6:53

Jakiś czas temu miałem ten sam problem, ajako że byłem ziolony w temacie to poszperałem troche w internecie i znalazłem fajną stronkę która wiele mi wyjaśniła http://bramy.edu.pl/ . Wybór bramy zależy od wielu czynników także trzeba to dobrze przemyśleć :)

konat77

Postautor: konat77 » 26 lip 2018, 13:51

Veroniuqe pisze:
> Dziękuję za podpowiedzi. Czy inwetowanie w ich ciepłe bramy segmentowe jest
> opłacalne? Jakby nie patrzeć są droższe. Ale skoro mąż chce tam mieć jakiś
> warsztacik i coś tam chce dłubać zima, to jednak ciepłe pomieszczenie jest
> potrzebne, a zwykła brama może być po prostu za zimna, jak myślicie?

Moim zdaniem w takim wypadku warto dopłacić do ciepłego rozwiązania. Zawsze to większy komfort w środku. Cieplejsza brama jest też bardziej szczelna, więc warto miec w takim przypadku dobrą wentylację. Wiadomo - wilgoć. Chyba że pójdziecie jeszcze dalej i weźmiecie ich rozwiązanie z uchylanym górnym segmentem ;)

Wróć do „Dom i ogród”