Perła Morza Czarnego

Żłobki, przedszkola, szkoły, kursy, po co, za ile, gdzie, opinie
Veroniuqe
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2017, 13:38

Perła Morza Czarnego

Post autor: Veroniuqe »

Odessa to bardzo ciekawe miejsce, turystycznie i historycznie. Słynne schody które stały się inspiracją dla filmów i różnych wydarzeń. Miejsce przesiąknięte specyficznym klimatem nadmorskim. Miejsce do którego wybieram się w tym roku na wakacje. Marzyłam o tym od dawna ale nigdy nie było okazji. Znacie jakieś smaczki, które warto zobaczyć w samej Odessie? Będę tam co prawda parę dni ale to zawsze okazja zobaczyć coś ciekawego.
Danka36
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2017, 17:48

Re: Perła Morza Czarnego

Post autor: Danka36 »

Odessa to BARDZO ciekawe miejsce,na pewno nie będziesz się nudzić przez tych parę dni.Mi najbardziej zapadł w pamieć budynek opery,szczególnie pięknie wygląda wieczorem.Koniecznie musisz zobaczyc schody Potiomkinowskie ,no i dom Adama Mickiewicza i przejsć się Bulwarem Nadmorskim.Chętnie wybrałabym się tam jeszcze raz
Veroniuqe
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2017, 13:38

Re: Perła Morza Czarnego

Post autor: Veroniuqe »

Schody Potiomkinowskie to raczej obowiązek :) Do tego mi się przypomina film Machulskiego "DÉJA VU" :)
kinia
Posty: 88
Rejestracja: 04 sie 2016, 21:54

Re: Perła Morza Czarnego

Post autor: kinia »

Znajomi w tym roku wybierają się tam na urlop. Jadą na wycieczkę objazdową z Wytwórnią Wypraw. Zaciekawił mnie ten kierunek więc przejrzałam tą ofertę i to co najbardziej utkwiło mi w głowie to wypoczynek nad morzem. Były tam zdjęcia pięknych piaszczystych plaż i nadmorskich bulwarów otoczonych platanami. Dodatkową atrakcją, której im zazdroszczę to rejs statkiem do dzikich plaż z kormoranami. Mam nadzieję, że przywiozą piękne zdjęcia i choć przez chwilę będę mogła poczuć się jakbym tam była.
jacekb
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2018, 16:46

Re: Perła Morza Czarnego

Post autor: jacekb »

Zimą byłem z nimi pierwszy raz na Ukrainie na nartach. Fajnie było. A teraz z Wytwórnią Wypraw jadę na bałkany. A dokładnie to Czarnogóra. Od zawsze chciałem zwiedzić całe bałkany a teraz nadarzyła się okazja. Widzę, że maja kilka wycieczek w ten region więc jak mi się spodoba, to kolejne państwo będzie na celowniku. Wydaje mi się, że w zeszłym roku mieli inną ofertę na bałkanach.
Veroniuqe
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2017, 13:38

Re: Perła Morza Czarnego

Post autor: Veroniuqe »

jacekb pisze:
> Zimą byłem z nimi pierwszy raz na Ukrainie na nartach. Fajnie było. A teraz
> z Wytwórnią Wypraw jadę na bałkany. A dokładnie to Czarnogóra. Od zawsze
> chciałem zwiedzić całe bałkany a teraz nadarzyła się okazja. Widzę, że maja
> kilka wycieczek w ten region więc jak mi się spodoba, to kolejne państwo
> będzie na celowniku. Wydaje mi się, że w zeszłym roku mieli inną ofertę na
> bałkanach.

Bałkany też są na mojej liście. Chociaż Wyjazd do Odessy uważam za udany. Widzę, że nadal maja dostępne terminy, więc ja polecam z nimi jechać. Program bardzo fajny. Można pozwiedzać i można odpocząć nad morzem. Jest co zobaczyć. Obawiałam się tempa programu, a tu wszystko odbyło się całkiem spokojnie.
jacekb
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2018, 16:46

Re: Perła Morza Czarnego

Post autor: jacekb »

Tempo jest ale nie aż tak intensywne. Spokojnie można pozwiedzać i zobaczyć wszystko, co ma się na liście. Program może faktycznie Wytwórnia Wypraw zmieniła. O ile dobrze pamiętam, to w zeszłym sezonie bałkany były rozpisane na kilka wycieczek. Teraz jest chyba tylko Czarnogóra.
ODPOWIEDZ