Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Żłobki, przedszkola, szkoły, kursy, po co, za ile, gdzie, opinie
evelajna
Posty: 235
Rejestracja: 19 gru 2017, 9:01

Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: evelajna »

Drodzy rodzice jestem w kropce. Coraz częściej myślę o przepisaniu Córki do przedszkola prywatnego. Teraz w państwowym jest delikatnie mówiąć niefajnie. Jedzenie marne, opieka...no jaka może być jak jest w grupie prawie 30 dzieci :( Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie ? Może możecie polecić jakąś sprawdzoną placówkę w Warszawie, najchętniej okolice Wawra ?

prowadnica na kable tv
lolika
Posty: 64
Rejestracja: 05 sie 2017, 18:46

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: lolika »

Moim zdaniem prywatne teraz się tak rozwinęły, że warto tam posyłać dzieci. Zresztą nie wszystkie są mega drogie. W przedszkolu publicznym płacisz sporo mniej ale każde dodatkowe zajęcia to jednak wydatek prawda ? No i sama widzisz, że wiele kwestii pozostawia sporo do życzenia ;/
anika
Posty: 204
Rejestracja: 05 kwie 2017, 20:49

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: anika »

Na pewno nie warto spieszyć się z decyzją, ale jeśli Ty jako matka widzisz, że nie jest to miejsce idealne dla Twojego malucha to ja pomysłałabym poważnie o zmianie. Nasza córka w sumie id początku chodzi do Te Vizji właśnie na Wawrze i jesteśmy z mężem mega zadowoleni. Świetna opieka, pyszne jedzenie ( córka idąc do przedszkola była typowym niejadkiem a teraz wcina już wszystko ). Dużo zajęć dodatkowych, jest i nauka i zabawa. AAA no i grupy dzieci znacznie mniejsze niż w Twoim obecnym przedszkolu.
evelajna
Posty: 235
Rejestracja: 19 gru 2017, 9:01

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: evelajna »

Dzięki za odpowiedzi. A możesz mi powiedzieć anika ile płacicie miesięcznie i co wchodzi w skład tego czesnego ?
anika
Posty: 204
Rejestracja: 05 kwie 2017, 20:49

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: anika »

Wiesz sporo zależy od tego w jakim systemie będziesz płacić, czy miesięcznie, czy semestralnie czy może za cały rok z góry. My płacimy co miesiąc za pełnych 12 miesięcy i co miesiąc jest to 1200 zł. W ramach tej opłaty dzieci mają zapewnioną opiekę od 7 do 18, naukę 2 języków obcych, matematyka, rytmika. Sporo zajęć cyklicznych jak warsztaty małego naukowca czy kuchcikowo. Dodatkowo występy teatrzyków. aaa no i diagnoza i wsparcie ze strony logopedy czy psychologa.
evelajna
Posty: 235
Rejestracja: 19 gru 2017, 9:01

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: evelajna »

dzięki anika za odpowiedzi :) 17 lutego byłam na dniu otwartym w tej placówce na ul.Patriotów, Wrażenia bardzo pozytywne, dziecku też się podobało :) Kwestie finansowe bardzo rozsądne biorąc pod uwagę to co dostaje się w zamian.
anika
Posty: 204
Rejestracja: 05 kwie 2017, 20:49

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: anika »

o fajnie, że udało się wybrać na takie spotkanie. My też byliśmy całą rodziną, bardzo spodobał mi sie fakt, że dzieci mały zapewnioną profesjonalną opeikę a rodzice mogli swobodnie porozawiać i poznać miejsce i szczegóły oferty.
anika
Posty: 204
Rejestracja: 05 kwie 2017, 20:49

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: anika »

a zostając na chwile przy temacie zajęć dodatkowych. to biorąc pod uwagę ich dużą ilość w przedszkolu zapisujecie dzieci jeszcze na jakieś zajęcia dodatkowe ?
lolika
Posty: 64
Rejestracja: 05 sie 2017, 18:46

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: lolika »

no coś Ty nie starczyłoby już raczej czasu na nic więcej :) W ciągu dnia w przedszkolu moja mama ma tyle emocji i wrażeń, że po powrocie do domu już tylko beztroska zabawa i relaks :)
anika
Posty: 204
Rejestracja: 05 kwie 2017, 20:49

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: anika »

no u nas wlaśnie podobnie. Jedynie raz na jakiś czas wybierzemy się na basen w weekend .
ruzia
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:50

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: ruzia »

o fajnie, że udało mi się trafić na ten wątek bo własnie rozglądam się za jakimś ciekawym przedszkolu w Warszawie. Anika pisalaś, że twoje dziecko chodzi do Te Vizji na Wawrze, my też byśmy tam szli :) Wiesz może czy w najbliższym czasie będą organizowane jakieś dni otwarte ?
anika
Posty: 204
Rejestracja: 05 kwie 2017, 20:49

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: anika »

oj wiesz co z tego co widzę na stronie to nie ma podanych już kolejnych dat dni otwartych. Najlepiej do nich zadzwon i zapytaj o szczegóły. Bardzo indywidualnie podchodzą do klienta i wiem, że standardem jest, że w takich sytuacjach umawiają się po prostu na indywidualne spotkania z rodzicami :)
ruzia
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:50

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: ruzia »

dzięki anika za odpowiedz. tak zrobiłam, zadzwoniłam i przemiła Pani dyrektor zaproponowała mi spotkanie indywidualne :) Wybieramy jakoś w pierwszej połowie czerwca :)
anika
Posty: 204
Rejestracja: 05 kwie 2017, 20:49

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: anika »

no widzisz, mówiłam, że wszystko się da zorganizować :) Jak jest dobra wola ze strony szkoły ( a tu zawsze spotykam się z tak pozytywnym nastawieniem ) to wszystko jest możliwe :)
felikaa
Posty: 61
Rejestracja: 06 cze 2018, 11:44

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: felikaa »

a czy orientujecie się może czy w Te Vizji są też złobki ?
anika
Posty: 204
Rejestracja: 05 kwie 2017, 20:49

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: anika »

tak od września tego roku rusza żłobek na Wawrze :) Widziałam ostatnio informacje na ich stronie na ten temat.
Kirssteen
Posty: 88
Rejestracja: 03 lis 2017, 10:24

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Post autor: Kirssteen »

Teraz to nie wiem czy wgl jest wybór:P Bardzo ciężko jest się dostać do publicznego przedszkola, no chyba że jesteście samotnymi matkami na zasiłku.... Na szczęście za szkoły nie musimy płacić, no niby nie musimy. Nauczyciele co roku życzą sobie kupno nowych książek. Już mam listę zrobioną i sprawdzałam na https://www.ceneo.pl/oferty/podreczniki-szkolne jak wygląda to cenowo i z roku na rok coraz więcej trzeba wydawać na dłuższe listy książek dla dzieci
ODPOWIEDZ