Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Żłobki, przedszkola, szkoły, kursy, po co, za ile, gdzie, opinie
evelajna

Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Postautor: evelajna » 29 sty 2018, 22:16

Drodzy rodzice jestem w kropce. Coraz częściej myślę o przepisaniu Córki do przedszkola prywatnego. Teraz w państwowym jest delikatnie mówiąć niefajnie. Jedzenie marne, opieka...no jaka może być jak jest w grupie prawie 30 dzieci :( Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie ? Może możecie polecić jakąś sprawdzoną placówkę w Warszawie, najchętniej okolice Wawra ?

lolika

Re: Jakie przedszkole wybrać? Publiczne czy niepubliczne?

Postautor: lolika » 29 sty 2018, 22:27

Moim zdaniem prywatne teraz się tak rozwinęły, że warto tam posyłać dzieci. Zresztą nie wszystkie są mega drogie. W przedszkolu publicznym płacisz sporo mniej ale każde dodatkowe zajęcia to jednak wydatek prawda ? No i sama widzisz, że wiele kwestii pozostawia sporo do życzenia ;/

anika

Postautor: anika » 30 sty 2018, 19:38

Na pewno nie warto spieszyć się z decyzją, ale jeśli Ty jako matka widzisz, że nie jest to miejsce idealne dla Twojego malucha to ja pomysłałabym poważnie o zmianie. Nasza córka w sumie id początku chodzi do Te Vizji właśnie na Wawrze i jesteśmy z mężem mega zadowoleni. Świetna opieka, pyszne jedzenie ( córka idąc do przedszkola była typowym niejadkiem a teraz wcina już wszystko ). Dużo zajęć dodatkowych, jest i nauka i zabawa. AAA no i grupy dzieci znacznie mniejsze niż w Twoim obecnym przedszkolu.

evelajna

Postautor: evelajna » 31 sty 2018, 13:50

Dzięki za odpowiedzi. A możesz mi powiedzieć anika ile płacicie miesięcznie i co wchodzi w skład tego czesnego ?

anika

Postautor: anika » 31 sty 2018, 14:29

Wiesz sporo zależy od tego w jakim systemie będziesz płacić, czy miesięcznie, czy semestralnie czy może za cały rok z góry. My płacimy co miesiąc za pełnych 12 miesięcy i co miesiąc jest to 1200 zł. W ramach tej opłaty dzieci mają zapewnioną opiekę od 7 do 18, naukę 2 języków obcych, matematyka, rytmika. Sporo zajęć cyklicznych jak warsztaty małego naukowca czy kuchcikowo. Dodatkowo występy teatrzyków. aaa no i diagnoza i wsparcie ze strony logopedy czy psychologa.

evelajna

Postautor: evelajna » 01 mar 2018, 17:43

dzięki anika za odpowiedzi :) 17 lutego byłam na dniu otwartym w tej placówce na ul.Patriotów, Wrażenia bardzo pozytywne, dziecku też się podobało :) Kwestie finansowe bardzo rozsądne biorąc pod uwagę to co dostaje się w zamian.

anika

Postautor: anika » 02 mar 2018, 5:33

o fajnie, że udało się wybrać na takie spotkanie. My też byliśmy całą rodziną, bardzo spodobał mi sie fakt, że dzieci mały zapewnioną profesjonalną opeikę a rodzice mogli swobodnie porozawiać i poznać miejsce i szczegóły oferty.

anika

Postautor: anika » 28 mar 2018, 18:37

a zostając na chwile przy temacie zajęć dodatkowych. to biorąc pod uwagę ich dużą ilość w przedszkolu zapisujecie dzieci jeszcze na jakieś zajęcia dodatkowe ?

lolika

Postautor: lolika » 01 kwie 2018, 17:02

no coś Ty nie starczyłoby już raczej czasu na nic więcej :) W ciągu dnia w przedszkolu moja mama ma tyle emocji i wrażeń, że po powrocie do domu już tylko beztroska zabawa i relaks :)

anika

Postautor: anika » 03 kwie 2018, 4:15

no u nas wlaśnie podobnie. Jedynie raz na jakiś czas wybierzemy się na basen w weekend .

Wróć do „Edukacja”