Jak pozbyć się blizny po oparzeniu?

Czyli o wszystkim i o niczym.
jakubczak

Jak pozbyć się blizny po oparzeniu?

Postautor: jakubczak » 20 sie 2018, 22:55

W młodości przytrafiło mi się paskudne oparzenie - jak uporać się z blizną, która w jego wyniku powstała? Czy można się jej pozbyć, ewentualnie znacznie zmniejszyć?

anika

Re: Jak pozbyć się blizny po oparzeniu?

Postautor: anika » 24 sie 2018, 13:57

Jeśli chodzi o profesjpnalne i skuteczne usuwanie blizn to bardzo skuteczna jest karboksyterapia. Ja w ten sposób pozbyłam się bardzo nieestetycznej blizny po cc :) Nie wiem skąd jesteś ale ja jestem z Wrocławia i tu chodzę do salonu COCO-TIME. Wykonują takie zabiegi, warto umówić się na bezpłatną konsultacje :)

mariano88

Postautor: mariano88 » 24 sie 2018, 14:40

A laserowe zabiegi? Myślałes o tym? Miałem podobny problem, jak byłem mały dorobiłem się okropnej blizny na ramieniu i usunałem ją w Warszawie w Klinice Miracki - https://klinikamiracki.pl/zabieg/discov ... sekundowe/ Świetna klinika. Możesz się zapisać pierw na konsultacje i omówić wszystko

kitti32

Postautor: kitti32 » 25 sie 2018, 17:44

Jak bardzo rozległa jest ta blizna? Jeśli jest stosunkowo niewielka, rozważ skorzystanie z żeli i plastrów na bazie silikonu. Na https://wszystkoobliznach.pl/ możesz przeczytać o nich nieco więcej. Jak widzisz, są naprawdę bardzo skuteczne (może nie tak, jak zabiegi chirurgiczne, ale na początku dobrze jest zdecydować się na nie, a nie na zabieg).

fosterka

Postautor: fosterka » 11 paź 2018, 12:06

A próbowałaś może smarować tą bliznę olejkiem bio oil? To stary, dobry, sprawdzony sposób na blizny i rozstępy znany od lat a olejek ma działanie potwierdzone badaniami klinicznymi w przeciwieństwie do kosmetyków

Sylwianaa

Postautor: Sylwianaa » 17 paź 2018, 10:26

Myślę, że w takim przypadku warto byłoby skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Jeśli blis=zny nie są jakoś bardzo rozległe to spokojnie doświadczone kosmetyczki i kosmetolodzy poradzą sobie z ich zmniejszeniem. Świetne zabiegi wykonują panie z gabinetu www.olan-estetyka.pl/ . Tu każdy zabieg dobierany jest indywidualnie.
Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu sprawdzonych i bezpiecznych kosmetyków.

Gigancik

Postautor: Gigancik » 13 lis 2018, 20:53

To zalezy jak głęboką masz te ranę. Corce blizne wygłądzalismy tutaj laserem https://www.beautyskin.com.pl/resurfaci ... zn-emerge/ Najlepiej umow sie na konsultacje i podpytaj. Zabiegi laserowe sa teraz calkowicie bezbolesne wiec po co sie meczyc z czyms czego nie tolerujesz w swoim wygladzie

danielkabonk

Postautor: danielkabonk » 14 lis 2018, 19:47

Ja to bym znalazla porzadna klinike, ktora zajmuje sie laserowym usuwaniem blizn i dobrego lekarza i wybrala sie tam na konsultacje. W koncu specjalista najlepiej podpowie Ci co i jak. Wiem, ze moja siostra blizne z buzi usuwala w Bienkowscy Clinic w Czestochowie - tam maja take specjalistyczne nowoczesne lasery, ktore pozwalaja na szybsza i pewniejsza redukcje zmian. Moze pomysl nad taka opcja?

truda

Postautor: truda » 09 gru 2018, 9:03

Ja też używałam olejku bio oil i on faktycznie działa, po sporej bliźnie została mi jedynie cienka i gładka kreseczka, praktycznie niewidoczna więc już teraz zupełnie mi nie przeszkadza

Wróć do „Off topic”