Program usprawniający prace działu

Wszystko o księgowości, co, gdzie, jak i za ile.
kinia

Program usprawniający prace działu

Postautor: kinia » 06 gru 2017, 20:42

Poszukuję jakiegoś sprawdzonego programu ułatwiającego wprowadzanie faktur do systemu. Mamy w firmie ogromne ilości faktur co miesiąc i znacznie by to usprawniło pracę tego działu. Może działacie lub testowaliście jakiś?

Veroniuqe

Re: Program usprawniający prace działu

Postautor: Veroniuqe » 07 gru 2017, 21:52

W księgowości można stosować aplikacje, które skanują faktury i z automatu wprowadzają je do systemu księgowego. Przyporządkowują fakturę pod konkretnego kontrahenta (na podstawie NIPu) i wprowadzają odpowiednie kwoty przy odpowiednich stawkach VAT. Do potrzeb księgowości to wystarcza. A czy usprawnia? Jak ma się małą "kupkę" faktur do wprowadzenia to czas znacząco spada :)

konat77

Postautor: konat77 » 08 gru 2017, 14:45

Veroniuqe pisze:
> W księgowości można stosować aplikacje, które skanują faktury i z automatu
> wprowadzają je do systemu księgowego. Przyporządkowują fakturę pod
> konkretnego kontrahenta (na podstawie NIPu) i wprowadzają odpowiednie kwoty
> przy odpowiednich stawkach VAT. Do potrzeb księgowości to wystarcza. A czy
> usprawnia? Jak ma się małą "kupkę" faktur do wprowadzenia to czas
> znacząco spada :)
Czyli jest jakieś urządzenie, które skanuje te faktury i dane z niej są z automatu wprowadzane do komputera? Może to głupie pytanie ale nie jestem techniczny. No i czy to jest tak w 100% skuteczne.

Danka36

Postautor: Danka36 » 10 gru 2017, 11:27

Na pewno są takie programy.Trochę zaczynam orientować się w tym temacie.bo u mnie w firmie też zastanawiamy się nad usprawnieniem prac biurowych.Jak masz takie oprogramowanie to wystarczy zeskanować dokumenty do oprogramowania i od razu są wprowadzone do systemu.Jeszcze tego nie testowaliśmy,ale mam nadzieję,że rzeczywiście przyspieszy to pracę i zmniejszy liczbę błędów i pomyłek

Veroniuqe

Postautor: Veroniuqe » 11 gru 2017, 21:24

@konat77 aplikacja którą ja znam to InvoiceDigitizer. Kompletne rozwiązanie dla księgowości i nie tylko. Wszystko fajnie zintegrowane z systemem księgowym. Dodatkowo można skanować i inne dokumenty i przechowywać je w wersji cyfrowej. Zawsze to szybsze rozwiązanie niż szukanie po segregatorach :)

anika

Postautor: anika » 13 gru 2017, 6:16

A słyszeliście już o platformie https://www.baseline.pl/ ? Moim zdaniem to mega funkcjonalne narzędzie, zawiera w sobie wiele narzędzi, do których należą między innymi elektroniczny obieg dokumentów, e-archiwum, system związany z budżetowaniem i wiele wiele innych. To innowacyjne rozwiązanie, moim zdaniem element niezbędny w każdej średniej i większej firmie.

Veroniuqe

Postautor: Veroniuqe » 29 gru 2017, 19:01

Anika to ciekawe rozwiązanie ale InvoiceDigitizer działa trochę inaczej. Jest bardziej dedykowany do systemów księgowych. Samo skanowanie i przechowywanie dokumentów, umów czy faktur w wersji online to tylko dodatek. Dopiero ścisła integracja z systemem księgowym pozwala na przyspieszenie pracy działu finansowego.

konat77

Postautor: konat77 » 08 sty 2018, 13:28

Veroniuqe pisze:
> @konat77 aplikacja którą ja znam to InvoiceDigitizer. Kompletne rozwiązanie
> dla księgowości i nie tylko. Wszystko fajnie zintegrowane z systemem
> księgowym. Dodatkowo można skanować i inne dokumenty i przechowywać je w
> wersji cyfrowej. Zawsze to szybsze rozwiązanie niż szukanie po
> segregatorach :)

Wielkie dzięki za informacje. Wygląda to całkiem ciekawie. Na pewno w biurze rachunkowym sprawdziłoby się doskonale takie rozwiązanie. Musze porozmawiać ze znajomym biurem, może ich to zainteresuje. Oni są ciekawi takich nowych rozwiązań, bo wprowadzając coś nowego stają się ciekawszym rozwiązaniem na rynku. A konkurencja jest duża.

Veroniuqe

Postautor: Veroniuqe » 31 sty 2018, 21:24

Nie ma sprawy. Fajnie jak mogłam pomóc. Jestem ciekawa czy to Twoje biuro zainteresuje się takim rozwiązaniem i jak wypadną ewentualne próby wdrożenia. Mam nadzieję, że jak coś będziesz wiedział o tym, to napiszesz nam tutaj. Może dowiesz się czegoś nowego przy okazji o InvoiceDigitizer czego my jeszcze nie wiemy ;)

Wróć do „Księgowość”